AKTUALNOŚCI

Olimpijczyk cieszy się z brązu – Red. Tadeusz Kwaśniak
2017-02-26 r.

Olimpijczyk cieszy się z brązu

 

Zakończył się turniej hokeja na lodzie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Mecze eliminacyjne odbywały się w Nowym Targu i Oświęcimiu, zaś finały w Krynicy. Złoty medal zdobyło Zagłębie Sosnowiec, które pokonało GKS Tychy 3:2. Brąz dla Polonii Bytom, czwarta była Cracovia.

 

Komentarz Mariusza Puzio, olimpijczyka z Albertville, wychowanka i trenera Polonii Bytom: - Turniej stała na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza mecze półfinałowe i poszczególne miejsca. Przed turniejem wszyscy liczyli na to, że złoty medal zdobędzie JKH jastrzębie. Prawdę mówiąc, to nie wiem, jak to się mogło stać, że ten zespół przepadł w eliminacjach. To samo tyczy się MMKS Podhale, które słynie z bardzo dobrego szkolenia młodzieży. Najpierw powiem o swojej drużynie. Cieszymy się ogromnie z brązowego medalu. Byliśmy najmłodszą drużyną w finałowej czwórce, byliśmy o krok od awansu do finału. Mogliśmy więc zostać mistrzami Polski, jak również wrócić bez medalu. Jako trener, któremu na sercu leży dobro polskiego hokeja, cieszę się, że w każdej drużynie byli wyróżniający się chłopcy. Najlepszy atak miały Tychy, za to Zagłębie najbardziej wyrównany zespół. To chyba zadecydowało o złocie. Zaskoczeniem była postawa Cracovii, to taki czarny koń turnieju. Kilku tych młodych chłopaków trenuje z pierwszym zespołem, jeden zaliczył mecz w ekstraklasie. Bardzo bym chciał, by to z tego pokolenia polski hokej miał pociechę. I zastąpiło nasze, które grało w elicie i podczas igrzysk olimpijskich.

 

Dominik Salamon (trener Cracovii): - Mamy drużynę złożoną z graczy z Krakowa i Sanoka. Ci drudzy uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego i grają u nas. Już dawno Cracovia nie osiągnęła w młodzieżowym hokeju tak wiele. Już sam awans do olimpijskiego turnieju był sukcesem, a byliśmy o krok od gry w finale.