AKTUALNOŚCI

Narciarstwo klas. – skoki i KN – Relacja Red. Tadeusza Kwaśniaka
2017-02-27 r.

W programie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy w sportach zimowych widniały dwa otwarte konkursy soków narciarskich. Jeden z nich miał być rozegrany na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza, drugi na tzw. Średniej Krokwi w kompleksie skoczni im. Bronisława Czecha. Ale z różnych powodów  - oba konkursy rozegrano na skoczni dużej. Po pierwsze - przy średnim obiekcie stoi i owszem nowy wyciąg dla skoczków, ale przed finałami OOM nie doprowadzono do końca procedur formalnych zezwalających na jego użytkowanie. Z pomocą w dziele przemilczenia tej kuriozalnej wpadki (pozostańmy przy takim określeniu) przyszła aura. Ocieplenie spowodowało, że ze względów bezpieczeństwa wybrano wariant powtórnych zawodów na skoczni dużej. Nie wprowadziły te drugie zawody żadnej zmiany na najwyższych stopniach podium. Ponownie najlepsi byli Paweł Wąsek (junior B) i Dominik Kastelik (junior A). Obaj gromili srebrnych medalistów różnicą ponad 50 punktów. Po pierwszym konkursie poznali Państwo opinię Wąska, dziś zatem pokonkursowa wypowiedź Kastelika
odtwórz.mp3
Skoczkowie z Beskidów - gospodarzom imprezy zostawili jedynie miejsca na najniższym stopniu podium. Zawodu nie krył brązowy medalista w grupie junior B - Dawid Jarząbek.
odtwórz.mp3
Z powodu bardzo niekorzystnych prognoz meteorologicznych na kolejne dniu - jury zawodów postanowiło także o rozdziale miejsc na podium w rywalizacji drużynowej. Za podstawę obliczeń przyjęto wyniki pierwszego otwartego konkursu.