AKTUALNOŚCI

Biathlon - Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka
2017-03-16 r.

Biathlon wieńczy dzieło.

Przeniesione z powodów warunków atmosferycznych z Kościeliska do Jakuszyc zawody biathlonowe kończyły zmagania na arenach XXIII Ogólnoopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2017. Niewątpliwie gwiazdą tych zawodów była Kamila Żuk, która zdobyła komplet złotych medali w konkurencjach indywidualnych. Ale nie chciała się zgodzić z określeniem "królowej biathlonu". Dlaczego?

odtwórz.mp3

W klasyfikacji medalowej i punktowej zwyciężali reprezentanci województwa dolnośląskiego. Spory wkład w ten sukces wnieśli juniorzy młodsi UKN Melafir Czarny Bór, którzy w konkurencjach indywidualnych nie oddali miejsca na podium, pieczętując tę dominację wyraźnym zwycięstwem sztafety. Jak to się robi? Na to pytanie odpowiada trener chłopców, były mistrz Polski i wielokrotny reprezentant Polski Jerzy Szyda.

odtwórz.mp3

Zawodnicy z Dolnego Śląska wygrali klasyfikację medalową i punktową, ale w rywalizacji klubów, w stawce 14.startujących, najwyżej sklasyfikowano BKS Wojsko Polskie Kościelisko. Startujące w barwach tego klubu rodzeństwo Jakiełów (Joanna i Tomasz) zdobyło w sumie cztery medale w konkurencjach indywidualnych i w znaczący sposób przyczynili się do zwycięstw w biegach sztafetowych. Mimo to - starszy z rodzeństwa, Tomasz nie był zadowolony ze startu. .

odtwórz.mp3

Zawody biathlonowe były ostatnim sportowym akcentem XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych "Małopolska 2017". W klasyfikacji punktowej gospodarze imprezy wygrali zdecydowanie, wyprzedzając reprezentacje województw śląskiego i dolnośląskiego. Z 16. województw tylko świętokrzyskie nie uczestniczyło w olimpiadzie. Młodzież z Małopolski zdobyła aż 105 medali. Ale w tej klasyfikacji lepszy okazał się Śląsk, zdobywając o 10 więcej medali złotych. Do rywalizacji przystąpili sportowcy ze 135 klubów. Najsilniejsza okazała się ekipa MKS Karkonosze - Sporty Zimowe Jelenia Góra. Gratulujemy!