AKTUALNOŚCI

Hokej na lodzie - Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka
2017-02-21 r.

Falstart gospodarzy w I dniu turnieju hokejowego.

Na lodowiskach w Oświecimiu i Nowym Targu rozpoczęła się rywalizacja grupowa w finałach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy w hokeju na lodzie. W tej fazie rozgrywek najsilniejszą reprezentację ma województwo śląskie, które do finałowego turnieju wprowadziło cztery zespoły. I to właśnie te kluby nadawały ton rywalizacji. W Oświęcimiu - pierwszym liderem został UKS Zagłebie Sosnowiec, po wygranej 3:1 (2:0,1:0,0:1) nad MMKS Podhale Nowy Targ. Hokeistom OKH Unii Oświęcim nie pomogły mury własnej hali. Ulegki MOSM Tychy 1:2 (0:0,0:0,1:2). To było bardzo wyrównane, ale i twarde spotkanie, w którym sędziowie nałożyli w sumie 32 minuty kar.

W Nowym Targu po pierwszym dniu liderem jest TMH Polonia Bytom, która 6:3 (4:2,0:1,2:0) pokonała MKS Sokoły Toruń. Nieznacznie tylko niższe były rozmiary wygranej JKH GKS Jastrzębie nad MKS Cracovią. Było 5:3, przy czym po pierwszej tercji krakowianie prowadzili 3:0! Hokeiści z Jastrzębia zniwelowali tę startę w ciągu 117 sekund w środkowej fazie II tercji spotkania.