AKTUALNOŚCI

Narciarstwo alpejskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka
2017-02-21 r.

Rywalizacja o miano "Gwiazdy" zawodów alpejskich na Harendzie trwa w najlepsze. Po dwóch dniach zawodów, o miano to - z równą liczba zdobytych złotych medali - walczą Magdalena Łuczak z zakopiańkiego klubu MITANSKI i Przemysław Białobrzycki z KS Beskidy Bielsko-Biała. Jeśli ktoś liczył na to, że wraz z rozpoczęciem zawodów w narciarstwie alpejskim gospodarze XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych ruszą do generalnej ofensywy medalowej, to po pierwszych dwóch dniach musiał weryfikować swe poglądy. Owszem, w poniedziałkowym slalomie juniorek B całe podium zajęły reprezentantki województwa małopolskiego (w sumie 8 miejsc w pierwszej dziesiątce), ale już w grupie juniorów B jedyną zdobyczą medalową było srebro. Złoto powędrowało do Beskidów, brąz do Warszawy.
Jeszcze większe rozczarowanie przyniósł gospodarzom wtorek. W gigantowej rywalizacji dziewcząt jeszcze były dwa medale (złoto i srebro), ale wśród chłopców najlepsze miejsce, to piąte! A dwa najwyższe stopnie podium zajęli znów narciarze z Beskidów, w tym srebro wywalczył jeden z najmłodszych uczestników zawodów. A i brązowy medal dla reprezentanta Warszawy, to w dużej mierze zasługa SMS w Szczyrku.
Jak każde zawody - tak i te na bardzo dobrze przygotowanym stoku na Harendzie (mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych) przynosiły chwile radości i satysfakcji, ale i chwile wielkich rozczarowań. Maja Chyla po brązie w slalomie miała nadzieję na medale także w innych konkurencjach. Odebrało je ominięcie... ostatniej bramki na trasie giganta – odtwórz.mp3

Przemysław Białobrzycki i Bartłomiej Sanetra, czyli siła Beskidów odtwórz.mp3

Katarzyna Wójcik Narciarnia Nowy Sącz odtwórz.mp3

Magdalena Luczak MIYANSKI Zakopne odtwórz.mp3