AKTUALNOŚCI

Hokej 22.02 – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka
2017-02-22 r.

Druga seria spotkań w fazie grupowej finałowego turnieju XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w hokeju na lodzie wskazała faworytów. Po dwa zwycięstwa na koncie mają: UKS Zagłębie Sosnowiec i TMH Polonia Bytom.  Sosnowiczanie przyjęli jako standard wygrane w stosunku 3:1. Tak we wtorek pokonali Podhale Nowy Targ, tak w środę odprawili tyski MOSM. Gospodarze grupy oświęcimskiej – hokeiści Unii -zachowali szansę na awans do rozgrywki o medale na lodowisku w Krynicy po efektownej wygranej 6:2 nad nowotarskimi „Szarotkami”.  Ten mecz był popisem strzeleckim Michała Magiery, który zdobył aż cztery gole.  Druga i w dodatku wysoka przegrana nowotarżan stawia ich w sytuacji nie do pozazdroszczenia.

W grupie nowotarskiej prym wiedzie TMH Polonia Bytom. W meczu przeciwko JKH GKS Jastrzębie podopieczni trenera Mariusza Puzi (75-krotnego reprezentanta Polski, olimpijczyka z Albertville) zaimponowali odpornością psychiczną, determinacją i konsekwencją w końcowych fragmentach spotkania.  Po dwóch tercjach przegrywali 1:3, na dwie minuty i 17 sekund przed końcową syreną 2:4, ale finisz był piorunujący. Do wyrównania doprowadzili strzelając dwa gole w odstępie 12 (!) sekund. Na 46 sekund przed końcem spotkania potrafili przechylić szalę na swoją stronę. Wygrali 5:4. Iście szalony mecz, ale takie zapamiętuje się na długo. I takie wygrane uskrzydlają. W podobnej sytuacji jak „Podhale” w grupie oświęcimskiej, w Nowym Targu znaleźli się hokeiści MKS Sokoły Toruń. Po dwóch meczach mają na koncie dwie przegrane. Tym razem z MKS Cracovia. „Pasy” wykorzystały szansę na pozostawienie nadziei na awans do strefy medalowej po wygranej 6:1.