Biathlon i Biegi Narciarskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

Biathlon i Biegi Narciarskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

21.02.2019

Zakopiańskie ocieplenie nie cieszyło wcale uczestników zmagań na trasach biegowych i biathlonowych. Być może było ono także powodem chwili dramatycznej. Na trasie biegu łączonego kobiet, na trzeciej pętli nagle zasłabła triumfatorka rywalizacji sprinterskiej Eliza Rucka. O ten przypadek zapytałem Magdalenę Kobielusz, która pierwsza minęła linię mety.
odtwórz.mp3

Bieg łączony juniorów był ponownie popisem Dawida Damiana z Jedności Nowy Sącz. Potwierdził bezapelacyjną dominację na trasach Centralnego Ośrodka Sportu. To dobry prognostyk przed czekającym go startem na Uniwersjadzie. W czwartek o ponad 1.5 minuty wyprzedził Michała Boreczka z Jeleniej Góry.
odtwórz.mp3

W Ośrodku Biathlonowym w Kirach – dzień powtórek. Ci, którzy zwyciężali w środowych biegach sprinterskich bronili pozycji w zawodach pościgowych z czterema strzelaniami. Ciekawymi refleksjami na mecie dzieliła się Joanna Jakieła z BKS WP Kościelisko.
odtwórz.mp3

Także wśród juniorów i juniorów młodszych złote medale zostawały w Kościelisku. Tę serię przerwała dopiero w grupie juniorek młodszych Daria Gembicka z UKS Lider Katowice.
odtwórz.mp3

Na pewno ciekawostką zawodów biathlonowych jest fakt, że startuje w nich rodzeństwo z … Gdańska. Magdzie i Arturowi Żebrowskim towarzyszyła i kibicowała na trasie mama, pani Maria Żebrowska.
odtwórz.mp3

Redaktor Tadeusz Kwaśniak