Biathlon i Biegi Narciarskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

Biathlon i Biegi Narciarskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

20.02.2019

Finały XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych przeniosły się pod Tatry. Chronologicznie – jako pierwszy „na własnej ziemi” – po złoto sięgnął Wojciech Skorusa z Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko – najlepszy w sprincie wśród juniorów.
odtwórz.mp3

Gospodarze nie byli zbyt gościnni. Zgarnęli trzy z czterech złotych medali do zdobycia (Joanna Jakieła wśród juniorek, Jan Guńka w gronie juniorów młodszych). Ich passę przerwała jedynie Daria Gembicka z UKS Lider Katowice, najlepsza wśród juniorek młodszych.

1250 metrów mieli do pokonania uczestnicy sprinterskich zawodów w biegach narciarskich rozgrywanych na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Zacznijmy tym razem od kobiet. Jeśli ktoś trafia w trenerskie ręce Aleksandra Wieretelnego, to jest skazany na sukces? Potwierdzeniem tej tezy był start Elizy Ruckiej.
odtwórz.mp3

W rywalizacji juniorek finał sprintu był wewnętrzną rozgrywką zawodniczek z Beskidów. W stawce juniorów – odmienna sytuacja Dawid Damian z Jedności Nowy Sącz musiał w finale stawić czoła trójce rywali z Karkonoszy. I udało się…
odtwórz.mp3

Gorzka była refleksja Dawida odnośnie frekwencji na starcie. Pocieszeniem (choć dość symbolicznym) może być fakt, że w grupach juniorów młodszych PRAWDZIWE eliminacje były już potrzebne. A zwycięzcy potwierdzali sens istnienia szkół mistrzostwa sportowego.

Redaktor Tadeusz Kwaśniak