Biuletyn – Relacja Ze Zmagań Olimpijskich Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

Biuletyn – Relacja Ze Zmagań Olimpijskich Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

28.02.2019

Środowe, wieczorne przyspieszenie zawodów w skokach narciarskich skutkowało także przyspieszeniem rywalizacji kombinatorów norweskich. Stąd biegi po skokach na Wielkiej Krokwi rozegrano już wczesnym rankiem. W grupie juniorów A przewagę ze skoczni znakomicie wykorzystał na dystansie 5 km Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane, sprawiając tym zwycięstwem dużą radość swemu trenerowi, czyli tacie Józefowi…
odtwórz.mp3

Na mecie obserwatorzy zawodów żartowali, że zawodnicy biegli wyjątkowo szybko, bo czekały na nich świeżutkie i smakowite pączki, Jak tradycja, to tradycja, choćby nie wiem jakie zdanie miał na ten temat sportowy dietetyk. Dawid Jarząbek – jak mówił ojciec – jest zawodnikiem spoza kadry juniorskiej. Jak zatem zawody ocenia trener kadry narodowej juniorów Tomasz Pochwała?
odtwórz.mp3

Zestawienie tych dwóch wypowiedzi daje chyba sporo do myślenia.

Własne mury nie pomogły… Gospodarze fazy grupowej finałów XXV OOM w hokeju na lodzie kończą ten etap rywalizacji na ostatnich miejscach! Ba. Ani MMKS Nowy Targ, ani UKH Unia Oświęcim nie zdobyły nawet punktu! Z kompletem punktów do Krynicy, na mecze o medale, jadą dwa niepokonane zespoły: Niedźwiadki Sanok i drużyna Śląsk 2, czyli zespół łączony TMH Polonia Bytom i RTH Zryw Ruda Śląska. Tu dodać warto, że seniorska drużyna z Bytomia oddała walkowerem bój o miejsce w ekstraklasie. Sanok też nie ma swego reprezentanta w Polskiej Hokej Lidze. Rodzi się najprostsze z pytań: jak wygląda praca z młodzieżą w najlepszych polskich klubach hokejowych? Pytanie proste. Odpowiedź na pewno do prostych nie należy. Skład grupy finałowej uzupełniają MOSM Tychy i kolejny „mieszany” zespół UKS Zagłębie i JKH GKS Jastrzębie, występujący jako Śląsk 1. A zatem do walki o medale przystępują trzy zespoły ze Śląska i sanocki „rodzynek”.

Drugi dzień zmagań grupowych turniejów koszykarskich potwierdził siłę chłopców z Wielkopolski, którzy wygrali drugi mecz (tym razem pokonali Mazowsze 94:68). Po dwa zwycięstwa mają na koncie także reprezentanci zachodniopomorskiego i śląskiego.
W turnieju dziewcząt nagły spadek formy tych, które pierwszego dnia sugerowały chęć odegrania głównych ról. Przegrały zespoły z dolnośląskiego i mazowieckiego. Dwa zwycięstwa mają na koncie Pomorze i Wielkopolska.

Redaktor Tadeusz Kwaśniak