Biuletyn – Relacja Ze Zmagań Olimpijskich Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

Biuletyn – Relacja Ze Zmagań Olimpijskich Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

27.02.2019

Ucieczka przed wiatrem. Tak najkrócej można określić decyzję jury konkursów skoków narciarskich o przyspieszeniu rywalizacji na Wielkiej Krokwi. Na czwartek zapowiadane są bowiem silne podmuchy wiatru, a terminem rezerwowym organizatorzy nie dysponują. Rekompensatą dla zawodników była możliwość skakania przy sztucznym oświetleniu, co dla co najmniej kilku z nich było pierwszym takim przeżyciem w karierze. Ba, po serii próbnej słyszałem i taką opinię; „jeszcze nigdy w życiu nie najeżdżałem tak długo na próg, o mały włos bym go nie zauważył”. Na Wielkiej Krokwi, podobnie jak na Średniej najlepszy był Paweł Pilch, a drugie miejsce zajmował Damian Skupień, ale tym razem przewaga skoczka z Wisły była dużo wyraźniejsza.
odtwórz.mp3

Przed południem, na Średniej Krokwi toczyła się rywalizacja drużynowa. Tu uwagę poświęciłem tym, którzy o wygranych mogą dzisiaj tylko marzyć. Zawodnicy ZKN Sokół Zagórz: Dawid Groszek i Adrian Nalepka.
odtwórz.mp3
odtwórz.mp3

Adrian Nalepka wróci z Zakopanego do domu z medalem! Wywalczył wraz z Pawłem Szyndlarem brąz w drużynowym sprincie w kombinacji norweskiej. Nie wiem, czy pokazując medal doda, że startowały… trzy drużyny. Ale na wnioski płynące z tego co w tej dyscyplinie w Zakopanem obserwowaliśmy czas przyjdzie jutro.

SBX – ostatnia, alpejska konkurencja w programie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w snowboardzie. Mówią o niej „najbardziej ekspresyjna, wyzwalająca najwięcej adrenaliny”. I obserwując to, co działo się na trasie Ośrodka Narciarskiego w Suchem – chyba należy się podpisać pod takim twierdzeniem. Na tę konkurencję „dojechały” siły z Warszawy i ze Sląska i włączyły się skutecznie do rywalizacji o miejsca na podium. W sumie po medale zgłosili się zawodnicy z sześciu klubów. A spośród zawodników dominujących w konkurencjach slalomowych – najlepiej wypadli Patryk Majerczyk i Klemens Gąsienica Byrcyn, którzy do dwóch złotych – potrafili dorzucić srebrne medale.

Gospodarzem finałowego turnieju OOM w koszykówce dziewcząt jest Bochnia. W zawodach rywalizuje 8 zespołów młodziczek z województw: Pomorskiego, Mazowieckiego, Małopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Zachodniopomorskiego, Łódzkiego. W pierwszym dniu mocno zaakcentowały swoje ambicje dziewczyny z województwa dolnośląskiego, rozbijając rywali z zachodniopomorskiegp 117:58. To samo można powiedzieć o reprezentantkach Mazowsza, które pokonały gospodynie turnieju 90:49. Uwaga! Transmisje spotkań można oglądać na kanale MOSiR Bochnia TV na Youtube.

Chłopcy rozgrywają swe mecze w hali Centrum Przygotowań Olimpijskich w Krakowie, przy ul. Kolnej. Tu też pierwsze mecze wykorzystane zostały do demonstracji siły. Wielkopolska gromi sąsiadów z lubuskiego 117:57. Pozostałe mecze były zdecydowanie bardziej wyrównane.

I jeszcze hokej. Wczoraj zwracałem uwagę na sanockie Niedźwiadki. Dziś można powiedzieć, że swój podstawowy cel „Niedżwiadki” osiągnęły. Mają na swym koncie drugie zwycięstwo (4:1) nad ekipą „Sląsk1”. Z nadziejami na awans do fazy medalowej pożegnały się nowotarskie „Szarotki”. W grupie B pewni swego są tylko zawodnicy zespo „Sląsk 2”. Drugi zespół, który pojedzie do Krynicy, by walczyć o medale wskażą mecze czwartkowe.

Redaktor Tadeusz Kwaśniak