Łyżwiarstwo Figurowe – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

Łyżwiarstwo Figurowe – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

17.02.2019

Po narciarstwie alpejskim i short tracku – w Krynicy rozegrane zostały finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w jeździe figurowej na lodzie. „Poziom zawodów był zróżnicowany” – oceniał sędzia główny i delegat techniczny Jan Wikłacz
O mały włos – o zdobyciu złotego medalu w konkurencji junior A – zadecydowałby los, przypadek, coś – co właściwie nie ma prawa się zdarzyć. O co chodzi – wyjaśnia Kornel Witkowski z ŁTŁF Łódź.
odtwórz.mp3

Dobry start za trzy tygodnie w mistrzostwach świata juniorów – to cel mistrzyni OOM konkurencji juniorki A Oliwii Rzepiel. To, co zaprezentowała na krynickim lodowisku, satysfakcjonowało ja niemal w 100%. Miała do siebie pretensje tylko za lekkie zachwianie jednego ze skoków.
odtwórz.mp3

W niedzielę w Krynicy był także złoty, małopolski akcent – rywalizację w kategorii junior B wywalczył Jakub Lofek z UKŁF Unia w Oświęcimiu. To był rodzinny medal, bo zdobyty pod trenerskim okiem Mamy…
odtwórz.mp3

Warto też odnotować, że medale rozdane zostały reprezentantom 11 klubów! Złote medale rozdzielili między sobą przedstawiciele Małopolski, Mazowsza, Pomorza i Śląska. Jedynym klubem, który wywalczył dwa medale była UKŁF Unia w Oświecimiu.

Wyraźnie widać różnicę między klasą A i B. W grupie młodszej można wyróżnić czwórkę najlepszych. W grupie starszych na uznanie zasługują skoki. To zostawia dobre wrażenie. Refleksja ogólna? Jazda figurowa na łyżwach jest ciągle niszą. Kto się zdecyduje na treningi o 23?

Redaktor Tadeusz Kwaśniak