Narciarstwo Alpejskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

Narciarstwo Alpejskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

05.02.2019

Ton rywalizacji alpejczyków wyznacza… Warszawa. Do takiego wniosku można dojść po dwóch dniach juniorskich zmagań. Zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywane są w obsadzie międzynarodowej, w randze zawodów FIS. Na pewno cieszy fakt, że Zuzanna Czapska (pierwsza gwiazda zawodów – trzy starty, trzy złote medale) wygrywa nie tylko z krajowymi rywalkami. Chociaż sama przyznaje, że do Krynicy przyjechała przede wszystkim z myślą o mistrzostwach Polski, o medalu OOM.

odtwórz.mp3

Zuzanna Czapska największą rywalkę ma w osobie młodszej o dwa lata koleżanki klubowe Zofii Zdort. Zawodniczki z Małopolski i Beskidów rywalizują za ich plecami. Z większą skutecznością czynią to gospodynie zawodów ( Julia Włodarczyk z nowosądeckiej Narciarni, Maria Łuczak z zakopiańskiego Mitan-Ski)
W rywalizacji mężczyzn „warszawskie pozycje” najśmielej zaatakował Norbert Wróbel z klubu Siepraw Ski. Wygrał we wtorek drugi przejazd giganta, ale do pokonania Leona Blanca (WKN Warszawa) i pełnej satysfakcji zabrakło 0.13 sekundy.

odtwórz.mp3

Radość medalistów mistrzostw Polski juniorów w slalomie gigancie mącił zapewne fakt, że najlepszy z nich w zawodach FIS sklasyfikowany został na 6. miejscu. Miejsca na podium mógł tylko zazdrościć Czechom i Słowakowi.


Redaktor Tadeusz Kwaśniak