Narciarstwo Alpejskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

Narciarstwo Alpejskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

14.02.2019

Zawody slalomowe, kończące rywalizację juniora B na trasie FIS szczawnickiej Palenicy  nie przyniosły większych niespodzianek. Trzecim złotym medalem cieszył się Błażej Budz z zakopiańskiego klubu MitanSki.
odtwórz.mp3

Być może dla kogoś będzie niespodzianką trzecie miejsce reprezentanta klubu z Wrocławia.To był pierwszy medal finałów OOM w sportach zimowych dla reprezentanta Dolnego Śląska.
odtwórz.mp3

W rywalizacji klubowej w zawodach narciarstwa alpejskiego (sumując wyniki rywalizacji na Jaworzynie Krynickiej i na Palenicy) bardzo mocno dał o sobie znać klub Narciarcia z Nowego Sącza, który zajął trzecie miejsce. Wygrał NKN Warszawa przed zakopiańskim UKS MitanSki. Zawodnicy z Nowego Sącza przegrali z zakopiańczykami tylko jednym punktem.
odtwórz.mp3

Nad przebiegiem zmagań na Palenicy czuwał delegat techniczny PZN Stanisław Marek
odtwórz.mp3

Wypadało też – goszcząc trzy dni w uzdrowisku nad Grajcarkiem odwiedzić burmistrza Szczawnicy. Panu Grzegorzowi Niezgodzie zadałem pytanie, czy rola współgospodarza finałów XXV OOM w sportach zimowych, to honor, czy może kłopot…
odtwórz.mp3

W klasyfikacji wojewódzkiej finałów XXV OOM w sportach zimowych w narciarstwie alpejskim punkty zdobywali reprezentanci pięciu województw. Najskuteczniejsi byli gospodarze. Na ten dorobek złożył się wysiłek zawodników z 15 klubów, na 26, które zaznaczyły swoja obecność zdobyczą punktową. W klasyfikacji medalowej – zawody z Szczawnicy spowodowały, że Małopolska wyprzedziła Mazowsze. Małopolanie zdobyli w sumie 9 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych medali.

Redaktor Tadeusz Kwaśniak