Narciarstwo Alpejskie – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

04.02.2019

Znamy pierwszych medalistów XXV OOM w sportach zimowych. W Krynicy Zdroju na stoku Jaworzyny Krynickiej wyłoniono najlepszych w supergigancie i kombinacji alpejskiej. To nie były wymarzone warunki startu. Dodatnia temperatura, mokry śnieg, bez błysku słońca.

Wśród kobiet na trasie supergiganta o złoto rywalizowały dwie warszawianki. Wygrała Zuzanna Czapska, która w miniony weekend debiutowała w zawodach Pucharu Świata w słoweńskim Mariborze, przed Zofią Zdort. Brąz dla Julii Włodarczyk z nowosądeckiej Narciarni, która była tuż za Czapską w kombinacji alpejskiej.

Wśród mężczyzn tytuł mistrza Polski juniorów wywalczył w supergigancie Szymon Bębenek wychowanek krynickiej Gondoli, teraz reprezentujący barwy AZS Zakopane. Od lat marzy o starcie w ZIO w 2022 roku. W 2012 jako junior młodszy zdobywał w Szczyrku trzy złote medale OOM i odbierał nagrodę PKOl dla najlepszego zawodnika. W poniedziałek wyprzedził dwóch reprezentantów Beskidów – młodszego o 5 lat, 16-latka Bartłomieja Sanetrę i Przemysława Białobrzeskiego. Na trasie slalomu już tak dobrze Bębenkowi nie poszło – stąd w kombinacji złoto dla Filipa Szadkowskiego z Warszawy (Bębenek na 4. miejscu).

Taki jest podział medali mistrzostw Polski, ale krynickie zawody w konkurencji mężczyzn wygrywali sąsiedzi zza południowej granicy. Na trasie supergiganta najlepszy był Słowak Adam Lasok, a kombinację wygrał Czech Fabian Gola.