Short track – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

Short track – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

10.02.2019

Zuzanna Czapska dogoniona!
Zuzanna Czapska, to przypomnijmy – reprezentantka NKN Warszawa, która w juniorskiej rywalizacji w konkurencjach alpejskich na stokach Jaworzyny Krynickie zdobyła cztery złote medale. W pogoń – ruszyli zawodnicy specjalizujący się w jeździe szybkiej na lodzie na krótkim torze (short tracku). Na lodowisku w Krynicy karty rozdawali zawodnicy Juvenii Białystok. W konkurencjach indywidualnych (w kolejności rozgrywania – 1000, 500, 777 i 1500 metrów) cztery zwycięstwa zanotowali na swym koncie Wiktoria Żak w grupie juniorek młodszych i junior Rafał Anikiej. A przecież oboje „dorzucali” do tego zdobycze sztafetowe (na co alpejczycy nie mają szans).. Juvenia Białystok zdominowała zawody, ale jednocześnie nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to nie tylko grupa, dla której zwycięstwa są rzeczą i wartością nadrzędną. A przekonał mnie do tego przykład Adriana Siekierki, który cieszył się nie tylko z wywalczonego przez siebie, drugiego miejsca w finale na 1500 metrów.
odtwórz.mp3

O włos od zdobycie kompletu złotych medali była wśród juniorek Patrycja Markiewicz. Ale to, co udawało się wcześniej –  w finale na 1500 metrów nie zdało egzaminu.. Musiała uznać wyższość młodszej prawie o rok  Gabrieli Topolskiej (oczywiście koleżance klubowej), która po wyścigu nie kryła, że ta wygrana sprawiła jej dużą radość.
odtwórz.mp3

W stawce juniorów – jak już wspomniałem bezkonkurencyjny był Rafał Anikiej, który ma na swym koncie już także medale seniorskich mistrzostw Polski. Krystian Giszka z AZS Politechniki Opolskiej robił, co mógł, ale w każdej próbie zadowolić się musiał srebrem. Ale nie krył satysfakcji ze swoich startów.
odtwórz.mp3

Po drugiej dyscyplinie w programie  finałów XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży województwo podlaskie uciekło rywalom o kilka co najmniej długości. Pogoń rozpocznie się już we wtorek, na stokach Palenicy w Szczawnicy, gdzie do boju przystąpią znów alpejczycy, ale tym razem w konkurencji juniorów młodszych.

Redaktor Tadeusz Kwaśniak