Snowboard i Curling – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

Snowboard i Curling – Relacja Redaktora Tadeusza Kwaśniaka

25.02.2019

Ruszyły zawody snowboardowe. Na początek Suche i slalom gigant równoległy. Kierownik zawodów Paweł Dawidek tak charakteryzował stok, na którym toczyła się rywalizacja:
odtwórz.mp3

Rywalizację juniorek A wygrała Aleksandra Michalik, będąca w kadrze seniorek. W finale pokonała koleżankę klubową z AZS Zakopane Marię Chyc – rodem z Poronina.
odtwórz.mp3

0,31 sekundy to okazuje się bardzo dużo wobec różnicy dzielącej na mecie finalistów juniorów A Klemensa Gąsienicy Byrcyna i … poznaniaka Mikołaja Rutkowskiego.
odtwórz.mp3

W pierwszej konkurencji snowboardowej małopolanie oddali tylko dwa medale. Prócz wspomnianego srebra Mikołaja Rutkowskiego, po brąz w kategorii junior B sięgnął Michał Wilk z podkarpackiego.

Na krynickim lodowisku zakończyły się zawody curlingowe. Okazuje się, że stolicą polskiego, młodzieżowego curlingu jest nie Warszawa, ale są Warszowice. To licząca około 2000 mieszkańców wieś w gminie Pawłowice w powiecie pszczyńskim, gdzie pan Damian Herman potrafił zdziałać prawdziwe, sportowe cuda. Bo dodać trzeba, że w Warszowicach trenuje się… pod namiotem. Kierownik zawodów, pan Michał Rek ocenił ich poziom jako wysoki. Podkreślił, że możliwość rozgrywania zawodów jednocześnie na trzech torach jest dowodem rozwoju tej dyscypliny sportu. Poziom zaprezentowany przez juniorów, to sygnał zmiany warty w polskim curlingu.
Zostałem też przez pana Michała Reka zobowiązany, by przekazać szczególne podziękowania personelowi kuchni w pensjonacie „Rzymianka” za komfort uczyniony uczestnikom sportowych zmagań.

Redaktor Tadeusz Kwaśniak